Друк шовкографією
В шовкодруці використовуються різні конфігурації друкарського обладнання. Суміщення друкарської форми з запечатуваним матеріалом відбувається різними способами. В одних випадках трафарет з рамою піднімається вгору, в інших відхиляється вниз робочий стіл.
Найбільш простий і часто вживаний в ручному трафаретного друці спосіб (А), коли трафаретна рама закріплюється з одного боку на петлях і піднімається під невеликим кутом, для того, щоб видалити готовий відбиток і покласти новий виріб. Іноді петлі забезпечують струбцинами для закріплення їх до столу, що зручно в тих випадках, коли шовкографією займаються епізодично.
У деяких випадках необхідно залишати проміжок між сіткою і площиною відбитку. При форматі друку 30x40см проміжок встановлюють в 1-3мм, а для формату 80x100см збільшують до 3-5 мм. А контакт трафарету з поверхнею відбувається при русі ракеля.
Шовкографія по текстилю, виконується без проміжку. Сітка трафарету щільно притискає тканину і зменшує можливість її зміщення при русі ракеля. Рама піднімається повільно, так як фарбі, під час контакту з зернистою нерівною поверхнею тканини, необхідно деякий час для її змочування.
Повернутись до змісту.