Друкарські форми

Утамподруці друкарська форма - один з основних елементів технологічного процесу. Якість надруку знаходиться в прямій залежності від якості форми. Форми виготовляють зі сталевих пластин, стрічкової сталі, фотополімеризуючих пластиків.

Виготовлення форми у вигляді металевої пластини з поглибленими друкуючими елементами - справа дуже складна і трудомістка. Часом легше освоїти сам друкарський процес, ніж налагодити виготовлення таких друкарських форм. Їх використовують коли встановлюються дуже великі вимоги до тиражу.

Для виготовлення форм з фотополімеризуючих пластиків потрібно набагато менше зусиль. У загальних рисах, виготовлення зводиться до проеціювання зображення на сиру пластину, в ході якого відбувається полімеризація (дублення) опромінюваної частини пластини. Потім частина пластини, що не піддалася полімеризації вимивається, утворюючи заглиблення для фарби.

Вимоги до друкарської форми визначаються специфікою тамподруку, її призначенню та умов, в яких дана форма буде використовуватися. Зокрема, ракель, безперервно ковзаючий по формі, вимагає високого класу точності робочої поверхні форми і високої твердості матеріалу, з якого вона зроблена. Глибина друкуючих елементів форми повинна знаходитися в межах 15-40 мкм.

Повернутись до змісту.