Матеріали що оформляються тамподруком

Предмети що оформляються за допомогою тамподруку, можуть бути виконані з найрізноманітніших матеріалів: паперу, картону, пластмас, металу, дерева, шкла, кераміки, фарфору, фаянсу, шкіри, гуми, тканин. Але перше місце в цьому переліку займають пластмаси. Практично тамподрук можна використовувати для друкування на всіх різновидах пластмас. Слід зазначити, що для збільшення адгезії фарби до поверхні запечатуваних пластмасових виробів на основі поліолефінів (поліетилен, поліпропілен), необхідна їх попередня обробка, наприклад, полум'ям або коронним розрядом. В якості основи для друкування широке застосування знаходять метали та їх сплави.

Для технічних цілей маркують вироби зі шкла (призми, лінзи, лабораторний хімічний посуд, комбіновані пластини для приладів і т.д.). Тамподруком наносять різноманітні зображення й на шкляні вироби, призначені для широкого вжитку, наприклад, тонкостінні шкляні ялинкові прикраси.

Не викликає особливих ускладнень друкування способом тамподруку на різних сортах гум, в тому числі і силіконових (штепсельні роз'єми, м'ячі, дитячі іграшки), технічних та інших тканинах, які потребують оформлення та маркування. Однак, основні труднощі виникають при створенні спеціальних фарб, зокрема, для силіконових гум. Гарні результати одержують при нанесенні зображень способом тамподруку на вбираючі поверхні - вироби з паперу або картону, деревини та шкіри.


Повернутись до змісту.