Області застосування тамподруку

Тамподрук знаходить широке застосування в електронній промисловості для маркування дрібними шрифтами об'ємних деталей, з найрізноманітнішою геометрією поверхні (конденсаторів, конструкційних елементів, окремих вузлів і т.д..). В електроніці тамподрук нерідко є частиною технологічного процесу, або навіть включається в потокові лінії при виготовленні, наприклад, плат друкованого монтажу, декоруванні та маркуванні готових виробів. Тут даний різновид офсетного глибокого друку, з його високою роздільною здатністю має велике значення, так як допускає мініатюризацію зображення, недоступну, зокрема, для трафаретного друку (шовкографії). Застосовується при виготовленні плат коли, наприклад, необхідно зробити дуже вузькі доріжки.

У приладобудуванні тамподрук застосовується для маркування деталей електровимірювальних та інших приладів, друкування шкал на них. При цьому можливе відтворення дуже тонких штрихів.

Особливо придатний (а за даними деяких зарубіжних фірм, незамінний) спосіб тампонного друку для нанесення зображення на циферблати годинника, маркування деталей годинників і т.п. Циферблати задруковують як звичайними, так і фарбами що світятся.

Способом тамподруку, поряд з шовкографією, задруковують керамічні і скляні вироби. Тамподрук використовують, наприклад, для декорування керамічного посуду (мисок, тарілок, блюдець і т.д.) і інших виробів. При цьому друкування здійснюється як на однофарбових, так і на багатофарбових верстатах. Стійкість одержуваного відбитка до стирання і подряпин, незважаючи на підвищені вимоги, виявляється досить високою. Тамподрук застосовують при друкуванні на різноманітних сувенірах, канцелярському приладді (олівцях, ручках, транспортирах, косинцях і т.д.), запальничках, попільничках і т.д.

Таким чином, тамподрук застосовують в тих випадках, коли іншими способами неможливо або дуже складно наносити зображення - при друкуванні на нерівних (увігнутих, опуклих, ступінчастих і т.д.) поверхнях, поверхнях із заглибленнями і підвищеннями. Крім того, тамподруком наносять зображення, до точності відтворення яких висувають високі вимоги. Тамподруком можна відтворювати шрифти та знаки висотою 0,5 мм, причому відбитки цих найдрібніших шрифтів мають чіткі краї.


Повернутись до змісту.