Проблеми що виникають під час тамподруку

До найбільш характерних дефектів відбитків в тамподруці слід віднести недостатню щільність шару фарби, спотворення графічної точності зображення, недостатню адгезію шару фарби до виробу, наявність непродрукованих ділянок на самому зображенні і фарбових крапок на пробільних ділянках друкованої форми і відбитку, погане суміщення при багатоколірному друкуванні.

Недостатня щільність шару фарби призводить до сірого відбитку з розривами і непродрукованими зонами. Причина цього дефекту - недостатня глибина друкуючих елементів форми, невідповідність властивостей друкарської фарби, швидкості та іншими параметрами друкарського процесу, або зношеність тампону. Причиною графічного спотворення в тамподруці можуть бути підтравленна форма, невідповідність геометричного профілю тампону відтворюваному зображенню, а в'язкості фарби конкретним режимам технологічного процесу друкування.

Непродруковані ділянки на складному зображенні - найбільш часте явище. Цей дефект обумовлений вязкостними властивостями тамподрукарської фарби. Недостатня адгезія шару фарби до виробів може бути викликана невідповідністю фізико-хімічних властивостей запечатуваної поверхні, молекулярної природи фарби.

Поява фарбових точок на пробільних елементах форми і відповідно на відбитку - це брак, який створює погане загальне враження від зображення. Даний дефект пояснюється порушенням технології копіювальних процесів при виготовленні друкованої форми.

Повернутись до змісту.