Ракель в шовкодруці

Ракель - це інструмент, який продавлює фарби через сітку, і за своєю значимістю порівняний з порохом, без якого вогнепальна зброя втрачає свій сенс. Робоча частина ракеля виготовляється з гуми, стійкої до розчинників. Смуга гуми фіксується в дерев'яний утримувач, який дозволяє друкувати вручну або закріплювати ракель в спеціальні затискачі друкарського верстата.

silkscreen13

Ракель для шовкодруку

Гумову стрічку беруть товщиною не менше 8-10мм, встановлюють в тримачі так, щоб вона не виступала більш ніж на 35мм. Довжина ракеля вибирається трохи ширше розміру малюнка, приблизно на 3 см з кожного боку, але відносно ширини рами, щоб не створювати зайву напругу і натяг на краях трафарету.

Потрібно звернути увагу на чутливість ракеля до різних розчинників, особливо до тих, які входять до складу друкарської фарби. При всмоктуванні розчиннику ракель нерівномірно набухає і робиться хвилястим і непридатним для друку.

Ракель працює за принципом шпателя, зскрібаючи всю фарбу з поверхні і заодно примусово заповнюючи поглиблення та продавлюючи фарбу через сітку трафарету. В принципі, можна друкувати і гнучким шпателем, результат буде однаковий.


Повернутись до змісту.