Що таке тамподрук?

Якщо виникла необхідність нанесення зображення на об'ємні предмети зі складною геометрією поверхні, а також у важкодоступні місця виробів, то тамподрук - це те, що треба. Тамподрук - це різновид непрямого офсетного друку з використанням друкарських форм різних видів друку в поєднанні з офсетним способом передачі фарби через проміжну пружно-еластичну ланку - тампон.

Необхідно відзначити, що в тамподруці можуть бути використані кліше, а також форми трафаретного або плоского офсетного друку, тому зазначений різновид офсетного друку охоплює всі способи нанесення зображення на поверхню всіляких предметів і виробів з використанням тампона і друкарських форм різних способів друку. Однак, найчастіше застосовують друковану форму у вигляді пластини з поглибленими друкарськими елементами.

Тамподрук використовують в радіо-і електротехніці, легкій промисловості, скляній промисловості і т.д., в приладобудуванні - для маркування й декорування різних видів продукції, тобто нанесення на неї цифр, літер, логотипів, фірмових знаків, малюнків, будь якої рекламної інформації. Тамподрук використовується там, де інші способи маркування виробів не забезпечують необхідну якість відбитків, високу продуктивність праці або не підходять для нанесення зображень на нерівні поверхні (увігнуті, опуклі і т.д.) і важкодоступні місця виробів.

Завдяки багатостороннім можливостям застосування, тамподрук, спочатку використовувалася переважно для друкування на циферблатах годинників, перетворюється в високоякісний спосіб маркування та декорування найрізноманітнішої промислової продукції.

Повернутись до змісту.