Технологія тамподруку

Друкарський процес на ручному верстаті починається з наступної операції: друкар щіточкою наносить на край форми невелику кількість фарби(існують верстати, в яких цей процес виконується за допомогою ручки, яка відповідає за рух тампону). При протягуванні ракеля по поверхні форми фарба заповнює всі поглиблення (друкуючі елементи) і одночасно знімається з пробільних місць. Блискуча гладка поверхня пробільних елементів, після зняття фарби свідчить про те, що дана форма і ракель відповідають вимогам. Фарба забирається не з усієї поверхні пробільних елементів форми. Деяка її кількість залишається по краях, так як ширина ракеля дещо менше ширини пластини. Потім пружньо-еластичний тампон опускається на друкарську форму і при зіткненні з нею вибирає частину фарби з друкуючих елементів, строго витримуючи при цьому всі розміри зображення. Виріб, на яке наноситься зображення, за допомогою каретки друкарського верстата підводиться під тампон. Тампон опускається і притискається до запечатуваної поверхні, передаючи на його поверхню зображення. Готовий виріб виймають і кладуть у спеціально заготовлену тару, яку по заповненні транспортують в сушильну камеру. За якістю відбитка необхідно постійно стежити.

В сучасних тамподрукарських верстатах, завдяки координації та синхронному переміщенню елементів і вузлів, друкарський процес відбувається автоматично, при цьому за один робочий цикл виконується ряд операцій. На анімації вище зображена принципова схема автоматичного друкарського верстата для нанесення зображення на вироби з нерівною (опуклою) поверхнею. На такому верстаті можливо відрегулювати приводку і суміщення фарб, тиск і хід тампона, його положення щодо друкованої форми і виробу на якому виконується друк. Друковану форму можна повертати, встановлювати і фіксувати в поперечному напрямку. Підйом і опускання ракеля, кут його нахилу регулюються автоматично. Можливо також плавно змінити швидкість друку.

Вироби із пластмас для збільшення адгезії фарбового шару до поверхні на яку потрібно нанести зображення перед друком часто піддаються додатковій обробці полум'ям або електричним розрядом.


Повернутись до змісту.